V rámci visegradské spolupráce se Slovenskem na ISSS 2023 promluvil Ľubomír Andrassy a Ján Ferenčák

, English

Ľubomír Andrassy, předseda Najvyššieho kontrolného úradu Slovenskej republiky a Ján Ferenčák, primátor Kežmaroku a poslanec Národná rada Slovenskej republiky vystoupili jako tradiční hosté na konferenci ISSS 2023. Andrassy měl i přednášku s názvem Digitálna cesta Najvyššieho kontrolného úradu Slovenskej republiky.

„Na konferenci ISSS jezdím už mnoho let a myslím, že je velmi důležité se jezdit dívat za hranice Slovenska, abychom zjistili, jak se to má s digitalizací jinde. Nabírat inspirace a zjistit, jak si s porovnáním se sousedy vedeme. Například Ukrajinci byli nuceni digitalizovat agendu státu kvůli ruské agresi rychle a skokově, na Slovensku i u vás v Česku covid urychlil digitalizaci školství, a tyto těžké situace obecně nás nutí generačně poskočit a zavést takové služby, aby je byli občané schopní využívat,“ říká Ján Ferenčák.

„My v o mnoho vetší míře v rámci státu musíme začít používat data a informace pro strategické plánování, pro nastavování veřejných rozpočtů, abychom lépe digitalizovali. Je nutné mít data, která mají významnou historickou paměť, která jsou validní a přesná, a která pomáhají pracovat s alternativami, aby se politik nerozhodoval jenom na základě dojmů,“ říká Ľubomír Andrassy.

Jan Ferenčák na ISSS 2023
Jan Ferenčák na ISSS 2023