V4DIS 2021 bude online

, English

Vzhledem k aktuální situaci s přetrvávajícími restrikcemi souvisejícími s koronavirovou pandemií není možné konferenci v prezenční formě uspořádat v plánovaném dubnovém termínu. Aktuálních témat je však k řešení více než dost, a právě z tohoto důvodu přejde platforma V4DIS do online režimu, podobně jako úspěšný podzimní projekt národní konference ISSS online.

V4DIS 2021 začne online zveřejňovat během května a června 2021 první příspěvky, vystoupení a diskusní bloky, které se budou týkat tradičních visegrádských témat – eTurismu, tentokrát v krizových časech, koncepce eGovernmentu v době pandemie, problematice chytrých měst a regionů či propagace destinací v zemích V4. O podrobnějším programu budou zájemci průběžně informováni na webových stránkách www.v4dis.eu.

Konference se podobně jako v minulých letech může opřít o podporu Visegrádského fondu a využívá také spolupráce s partnery, mezi nimiž nechybí Kraj Vysočina, Královéhradecký kraj, hostitelská města Praha a Hradec Králové a projektoví partneři Karcag (Maďarsko), Únia miest a obcí (Slovensko), Local Government of European Centre of Information Society Technologies (Polsko) nebo Univerzita Hradec Králové (ČR). Hlavním organizátorem konference je spolek Český zavináč.