V4DIS 2020 podpořil Visegrádský fond

, English

Sedmnáctý ročník konference V4DIS (Visegrad Four for Developing Information Society), který se bude konat ve dnech 19.–21. dubna 2020 jako obvykle souběžně s národní konferencí ISSS, oficiálně podpořil i Visegrádský fond. Na dvoudenní konferenci v konferenčním centru Aldis v Hradci Králové se sejdou zástupci veřejné správy zemí Visegrádské čtyřky, kteří se věnují problematice informatizace společnosti, rozvoji e-governmentu a reformě veřejné správy, a setkají se s tuzemskými i zahraničními odborníky na tuto problematiku i manažery firem, dodávajících svoje služby a technologie do tohoto segmentu.

Mezi hlavními tématy konference V4DIS 2020 nebudou chybět informace o klíčových projektech, které se podařilo rozpracovat nebo dokončit, představí se příklady dobré praxe a diskutovat se bude o hlavních výzvách v oblasti informatizace veřejné správy a digitalizace života. Prostor opět dostanou projekty týkající se dalšího rozvoje přeshraniční spolupráce, zkušenosti z implementace moderních technologií v širokém spektru oblastí souvisejících s veřejnou správou a samozřejmě i konceptu tzv. chytrých měst a regionů.

Hlavním organizátorem konference V4DIS je spolek Český zavináč, spolupořadatelem opět Kraj Vysočina, který byl hlavním realizátorem rozsáhlého projektu LDA-V4 mapujícího stav informatizace veřejné správy v regionu V4, a na celkové koncepci akce se významně podílejí města Hradec Králové a Praha. Součástí programu V4DIS 2020 budou vedle obvyklých doprovodných akcí konference ISSS i tradiční nedělní VIP večer v Klicperově divadle či ocenění účastníků soutěže mladých talentů JuniorErb, kteří obdrží pamětní listy z rukou zástupce Senátu Parlamentu ČR.

Registraci na konferenci lze provést zasláním přihlášky na registrace@v4dis.eu (ceny vstupného).

Organizátoři uvítají i jakékoli podněty týkající se programu visegrádské konference či doprovodných akcí.

Brief Project Description